ONLINE FUAR

Online Ticaret Fuarları’nın Firmalara Faydaları

Ticaret fuarları belirli bir endüstri dahilinde firmaların en yeni hizmet ve ürünlerini tantımalarına, endüstri ortaklarıyla ve müşterilerle buluşmalarına ve pazar trendleriyle fırsatları incelemelerine olanak tanıyan fuarlar olarak iş dünyasına hizmet eder. Tarihi 19. yüzyıla dayanan ticaret fuarları, 20. yüzyılda büyük önem kazanarak düzenli olarak gerçekleştirilmeye başladı. Ürün fuarları olarak da bilinen ticaret fuarları B2B veya B2C düzenlenebildikleri gibi her ikisinin özelliklerini taşıyan örnekleri de mevcut.

Bulundukları sektörde pazarlama ve network konusunda büyük önem taşıyan ticaret fuarları sunduğu sayısız özellik ile firmaların başka firmalarla, endüstri ortaklarıyla ve potansiyel müşterilerle bir araya gelmelerine yardımcı olur. Online fuarlar ile fiziki fuarlarınıza paralel olarak hibrit bir organizasyon ve deneyim yaratabilir, düzenlediğiniz fuarları güçlendirebilirsiniz.

Fiziki fuarlara göre online fuarların organizasyon maliyetleri oldukça uygundur. Bütçenizi koruyan online fuarlar ile maliyetleri düşürüp çok daha karlı bir etkinlik düzenlemek mümkün. Seyahat, konaklama, stand kurulumu, çalışanların maaşı gibi birçok masraftan muaf olarak gider listesi daralır, bu bütçe yatırım olarak değerlendirilebilir. Bunlara ek olarak online ticaret fuarları modern teknoloji sayesinde hem firmalara hem ziyaretçilere hem de organizatörlere sayısız avantaj sunuyor.

Online Ticaret Fuarları modern teknoloji ile fiziksel fuarların tüm imkanların yanına dijitalin gücünü ekliyor

• Online Ticaret ve Ürün Fuarları, dünyanın dört bir yanından firmaların katılımına olanak sağladığı gibi firmaların uluslararası bir platforma kendilerini tanıtabilmelerine de yardımcı olur
• Seyahat, konaklama, stand kurulumu, çalışanların ihtiyaçları gibi masraflar yaratmadığından düşük maliyet ve zaman tasarrufu ile efektif bir fuar planlaması sunar, fuar bütçesinin diğer önemli noktalarda değerlendirilebilmesini sağlar.
• Tüm engelleri ortadan kaldırarak fiziki bir fuara katılımı mümkün olmayan potansiyel katılımcıları evlerinin rahatlığından fuar deneyimine dahil eder.
• Reklam ve banner alanları ile sponsor olmak isteyen firmalara seslerini duyurmaları için imkan tanır ve fuar bütçesine katkı sağlar.
• Seyahat, kağıt/baskı gibi gereksinimlere sahip olmadığı için sürdürülebilirlik konusunda çevre dostu ve sorumluluk sahibi bir duruş taşır.
• Canlı görüşmeler, konferanslar ve seminerlerle katılımcılara aktif bir iletişim platformu sağlar.
• Geriye dönük kullanıcı verileri ve istatistiklerle fuar sonrası iletişime imkan tanır, katılımcılara fuar süreciyle ilgili ihtiyaçları olan tüm bilgileri (ziyaretçi sayıları, iletişim bilgileri vs.) sunar.
• Özelleştirilebilir sanal standlarla katılımcıların ihtiyaçlarına göre değişim gösterebilen gerçek fuar atmosferi yaratır.
• Yüksek katılım imkanı sağlayan güçlü altyapısı ile fiziksel bir ortama sığmayacak sayıda ziyaretçiyi bünyesinde barındırabilir.
• 7/24 canlı destek hizmeti ile sorunsuz bir fuar süreci geçirmeye imkan tanır.
• Fiziki fuara katılım gösteremeyen firmaların yine de fuar bünyesinde yer almasını ve kitlelerle bir araya gelebilmelerini sağlar.
• Firmaların marka bilinirliğini arttırırarak pazarda kapladıkları paydayı yükseltmelerine yardımcı olur.

Online ticaret fuarları güçlü altyapısı sayesinde firmalar ürün ve hizmetlerinizi daha düşük maliyetlerle tanıtabiliyor, veya bu altyapıyı kiralayarak kurumların online altyapıdan yararlanmalarını sağlayabiliyorlar. Online fuar altyapısının bünyesinde bulunan canlı seminer ve konferanslar sayesinde de hedef kitlelerle toplu bir şekilde iletişim kurabilme şansı da bulunmakta.

Online ticaret fuarları fiziksel fuarların firmalar için avantajlarının yanına modern teknolojinin getirdiği fırsatları ekleyerek hem organizatörler, hem firmalar hem de ziyaretçiler için zengin ve etkileşimi yüksek bir fuar deneyimi sunuyor. Endless Fairs ile ağınızı genişletmek ve iş bağlantıları kurmak artık hiç olmadığı kadar kolay.

Online Fuarlar ile Dijital Platformun Gücünden Faydalanın

100+ fuar ile bu alanda 4 yıllık tecrübeye sahip Endless Fairs ile birlikte online fuarların teknolojisinden yararlanın. Kendi sanal fuarınızı düzenlemek veya fuarlarımızda yer almak için şimdi bizimle iletişime geçin.

Yayın Tarihi: 11.06.2020
Bizimle İletişime Geç!

SANAL FUARINIZI ORGANİZE EDİN !

Endless Fairs altyapısı ile kendi online fuarınızı organize edebilirsiniz.

İstanbul

Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad, No:74, Kat:3, Ofis:10 34394 Şişli/İstanbul TORUN CENTER