ONLINE FAIR

COVID-19 Döneminde Online Fuarların Önemi

featured image

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve giderek tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, dünyadaki yüz yüze faaliyet gösteren tüm etkinlikleri sekteye uğrattı. Küresel ekonomi, azalan iş faaliyetlerinden neredeyse 1 trilyonluk kayıp yaşadı. Bu ciddi zamanlarda organizasyon sahipleri hedef kitlesiyle, potansiyel müşterileriyle, ve paydaşlarıyla bağlantıda kalmak için uygun alternatifler aramaya başladı ve bu doğrultuda teknolojinin nimetlerinden yararlanarak oklar online fuar organizasyonlarına çevrildi.

Dünyada her yıl milyar dolarlık fuar ticareti gerçekleştiriliyor. Covid-19 salgınından önce 2022’ye kadar dünya fuarcılık ticaretinin 5 ile 7 kat büyüyeceği söyleniyordu. Bu oran, küresel gayri safi hasıla için yapılan yıllık ortalama büyüme tahmininin üzerindeydi.

Covid-19 salgını, fuarları direkt olarak etkiledi ve neredeyse tüm ülkelerde fiziki fuarlar toplum sağlığı üzerinde risk oluşturmamak için iptal edildi veya ertelendi. Covid-19’dan dolayı ekonomik sıkıntılar çeken günümüz dünyasında dijitalleşme artık mecburi bir durum haline geldi.

Online Fuarların COVID-19 Dönemine Etkisi

Teknolojinin her an gelişmesiyle birlikte Covid-19’dan etkilenen etkinlikler de dijitale yönelmeye başladı. Fiziki fuarlara ilaç gibi gelen online fuar yazılımı ise organizasyonların adeta kurtarıcısı oldu. Covid-19 sonrası online fuarlara karşı talep yüzde 80 talep artış gösterdi. Online fuar çözümleri, bu olumsuz ekonomik koşullarda faydalanılabilecek bir seçenek olarak değerlendirmeye başlandı.

Online fuarlar, operasyonu kolay, maliyeti düşük ve daha ulaşılabilir durumda olmasıyla Covid-19 döneminde oldukça mantıklı bir alternatif olarak görülmekte. Şu an fuar organizasyonlarının devamlılığı için online fuarlar faydalı, pratik ve mümkün bir çözüm olarak tercih edilmekte. Bu sayede dünya ekonomisini sarsan bu salgın bitene kadar fiziki fuarların uğrayacağı zarar hafifletilebilecek.

Covid-19 Dönemine Online Fuarlar Çözüm Oluyor

Şimdi siz de dijitalin gücünden faydalanın, kendi online fuarınızı organize edin. Hedef kitleleri online olarak bir araya getirin. Daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Tarih: 01.01.2020
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ!

SANAL ETKİNLİĞİNİZİ DÜZENLEYİN

Endless Fairs altyapısını kiralayarak kendi fuarınızı organize edebilirsiniz.
Endless Fairs’ın sanal fuar altyapısıyla kendi sanal fuarınızı organize etmek ve sanal fuarın avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul

Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad, No:74, Kat:3, Ofis:10 34394 Şişli/İstanbul TORUN CENTER