ONLINE FAIR

Online Konferans Platformlarının Sunduğu Özellikler

featured image

Her geçen gün değişen bir dünyada yaşıyoruz. Covid-19 Pademsi’nin bu değişimi hızlandırarak katalizör etkisi gördüğü apaçık ortada. Covid-19’la birlikte yirmi yıl sonra ancak hayatıma geçer dediğimiz pek çok şeyi beklediğimizden çok daha erken deneyimlemeye ve hayatımızda içselleştirmeye başladık. Hepimiz ilk başlarda biraz bocalasak da pek çok konuda bu gerçekleşen bu büyük değişime ayak uydurmayı başardık. Bu alışkanlıklarımızın en başında da eskiden çokça vaktimizi alan, şimdi ise hayatımızın bir tık uzağında adeta bir parçası haline gelen online konferanslar nam-ı değer Webinarlar. Peki nedir bu webinarlar? Webinar platformları hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor?

Webinar Nedir?

İngilizce “ağ” anlamına gelen “web” kelimesi ile “seminer” kelimesinin birleşiminden oluşan webinar “web semineri” anlamına gelmektedir. Yani, kişilerin zaman mekan bağımsız olarak internet üzerinden düzenledikleri etkinliklere webinar denir. 

Sesli ve Görüntülü Görüşme

Online konferans platformlarında katılımcılar web kamerası ve mikrofon kullanarak birbirleriyle fiziksel toplantılarda olduğu gibi çok yönlü iletişim kurabilir.

Ekran Paylaşımı

Online konferans platformları ile katılımcılar ve konuşmacılar ihtiyaç duyduklarında ekran paylaşımı yapabilirler

Anketler

Online konferans platformları ile katılımcılardan geri bildirim almak ve daha interaktif oturumlar düzenlemek için katılımcılara anket sorusu yöneltebilirsiniz.

Her Türlü Dökümana Anında Erişim

Online konferans platformları konuşmacının slaytlarından seminerle alakalı her türlü dökümanı anında cihazınıza indirmenize olanak sağlar. 

Anında Soru Sorabilirsiniz

Toplantı sırasında kafanıza takılan her türlü soruyu, toplantı sırasında sıra beklemeden “sohbet” kısmından sorabilirsiniz. Başkası tarafından sorulan soruları da takip edebilirsiniz. Moderatör vakti geldiğinde sorunuzu konuşmacıya yönelterek toplantı akışını bozmadan sorunuzun cevabını birinci ağızdan almanızı sağlayacaktır. 

Kayıt

Online konferans platformları ile oturumları kayıt ederek oturum bittikten sonra da oturumu tekrar izleyebilirsiniz .

Moderatör Kontrolü

Online konferans platformlarında konferans moderatörü katılımcıların listelendiği kontrol paneli ile katılımcı listesine ulaşabilir. Katılımcıları davet edebilir, sessize alabilir ya da tek bir tıkla konferanstan atabilir.

Fiziksel Toplantılardan Daha Fazla Kişiye Ulaşabilirsiniz

Fiziksel toplantılara katılacak kişi sayısı toplantının düzenlendiği yerin kapasitesi ile doğru orantılıdır. Online konferans platformları ile katılmasını istediğiniz kişi sayısını etkinliği düzenlediğiniz yerin değil, etkinliği düzenleyenler olarak sizler belirleyerek fiziksel toplantılardan daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Zaman ve Maliyet Tasarrufu Sağlar

Online konferans platformları sizleri fiziksel etkinliklerde, etkinliği düzenleyen kurumdan, otel masraflarına, yabancı misafirleriniz için uçak biletlerine, yeme içme masraflarına varıncaya kadar pek çok harici masraftan kurtarak paranızı ve yolda harcayacağınız süreyi size bırakır. 

Zaman-Mekan Bağımsız Her Türlü Cihazdan Erişim İmkanı

Online konferans platformları ile konferans ve toplantılarınıza siz nereden, hangi cihazdan isterseniz oradan katılabilirsiniz. Online konferans platformları akıllı telefonlardan, bilgisayarlara, tabletlere varıncaya kadar her türlü teknolojik cihazdan erişiminize uygun olarak üretilmiştir. 

Mahkemelerde online duruşma dönemlerinin başlaması, genel kurul ve yönetim kurullarının internet ortamına taşınması, farklı kademelerde eğitim internet ortamına taşınması, kurum içi eğitimlerin internet ortamına taşınması ile birlikte online konferans platformlarının gelişimi dönüm noktası niteliği taşımaktadır.

Tarih: 06.04.2021
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ!

SANAL ETKİNLİĞİNİZİ DÜZENLEYİN

Endless Fairs altyapısını kiralayarak kendi fuarınızı organize edebilirsiniz.
Endless Fairs’ın sanal fuar altyapısıyla kendi sanal fuarınızı organize etmek ve sanal fuarın avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul

Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad, No:74, Kat:3, Ofis:10 34394 Şişli/İstanbul TORUN CENTER